سوالات مصاحبه تحلیلگر کسب و کار برتر با نکات دقیق برای مدیران استخدام و نامزدها. تحلیلگران کسب و کار سکان هدایت شرکت شما از طریق چالش های دشوار هستند. لیسانس ها باید روی پای خود فکر کنند و مهارت های تحلیلی عالی داشته باشند. پرسیدن سوالات مصاحبه تحلیلگر کسب و کار مناسب می تواند به شما در کشف یک نامزد عالی کمک کند. ما سؤالاتی داریم که به شما کمک می کند که آیا یک تحلیلگر کسب و کار جوان یا ارشد استخدام می کنید یا یک تحلیلگر سیستم تجاری.

سوالات مصاحبه با تحلیلگر کسب و کار:
سوال شماره 1: به نظر شما چه چیزی بهتر است: آبشار یا مدل مارپیچی؟
اگرچه ممکن است به نظر برسد که این سوال به دنبال یک تعریف ساده است، اما دوباره فکر کنید.

شما در حال گوش دادن به دانش عمیق هر دو فرآیند مدیریت پروژه هستید. فردی که در جایگاه تحلیلگر توانا باشد باید بتواند هر دو روش را مقایسه و مقایسه کند، ترجیح یکی را بیان کند و دلیل آن را استدلال کند – حتی اگر ترجیح او با شما متفاوت باشد. آنها همچنین باید بتوانند توضیح دهند که در چه مواردی مدل مارپیچی توسط مدیر پروژه ترجیح داده می شود و در چه مواردی مدل مدیریت پروژه آبشار ممکن است انتخاب بهتری باشد و در صورت عدم استفاده از مدل صحیح چه چیزی در خطر است. چرخه عمر پروژه تحت هر کدام.

سوال شماره 2: قابلیت استفاده از برنامه را تعریف کنید
این بیشتر از یک تعریف است. شما می خواهید که نامزد یک نمای کلی از قابلیت استفاده برنامه، نحوه اندازه گیری آن و چرایی اهمیت آن ارائه دهد. بله، این یک سوال اصطلاحات است، اما باید دریچه ای را نیز به فرآیند فکری نامزد ارائه دهد.

سوال شماره 3: چه کاری می توانید برای شرکت ما انجام دهید که سایر نامزدها نمی توانند انجام دهند؟
این سوال به نامزدها فرصتی برای نشان دادن شخصیت خود می دهد.

مراقب کارجوی خودخواه باشید و به دنبال استخدام یک کاندید تجزیه و تحلیل تجاری باشید که تحلیلی بالغانه از نقش خود در یک تیم بیان می کند. آن‌ها باید بتوانند مهارت‌های خاص و منحصربه‌فردی را که به موفقیت آن‌ها در موقعیت تحلیلگر کمک می‌کند، اما تمایل زیادی به کار تیمی نشان می‌دهند، ذکر کنند. همچنین برای یافتن این تعادل نیاز به مهارت های ارتباطی است.

سوال شماره 4: روش طراحی کاربر محور برای شما چه معنایی دارد؟
این یک سوال اصطلاحات دیگر است. پایان انعکاسی به نامزدها این امکان را می دهد که تفسیر خود را از این اصطلاح بسط دهند تا ایده هایی خارج از تعریف استاندارد را در بر گیرند. به این تفاوت توجه کنید – چه چیزی اضافه می کنند؟ آیا چیزی را کنار می گذارند؟ چقدر تعریف آنها با سازمان شما مطابقت دارد؟

سوال شماره 5: چه احساسی نسبت به چابکی دارید؟ راجع بش چی میتونی بگی؟
توسعه نرم افزار چابک بیش از 15 سال پیش ظهور کرد و به سرعت رشد کرد. در سال 2015، به عنوان یک هنجار در این زمینه، از آبشار پیشی گرفت و اصول چابک در سایر مشاغل نیز اتخاذ شده است.

این چندین نقطه قوت چرخه عمر توسعه را ارائه می دهد که یک تحلیلگر خوب سیستم کسب و کار و مدیر پروژه می توانند نام ببرند و اکثر آنها باید نسبت به آن احساس رضایت داشته باشند. در غیر این صورت، آنها باید بتوانند یک استدلال قوی برای ترجیح جایگزین، یا تمایل به استفاده از چابک در صورتی که هنجار شرکت شما است، ارائه دهند.

سوال شماره 6: آیا می توانید پیشنهاداتی برای یک مدل مورد استفاده موثر به ما ارائه دهید؟
مصاحبه‌های تحلیل‌گر کسب‌وکار اغلب شامل تهیه برنامه‌های واقعی برای کار می‌شود – این یک موقعیت بسیار مطلوب است و محدود کردن به نامزدهای مناسب تقریباً هرگز آسان نیست. اطلاعات و مواد لازم را برای جویندگان کار فراهم کنید تا یک مدل مورد استفاده واقعی برای کسب و کار شما ارائه کنند. به دنبال کاندیدایی باشید که فرآیند کار، سیستم‌ها، مهارت‌های ارتباطی و سبک او بیشتر با سازمان شما مطابقت دارد (حتی اگر طرح پیشنهادی مطابقت نداشته باشد).

سوال شماره 7: نقش یک تحلیلگر تجاری را در یک سازمان چگونه تعریف می کنید؟
هیچ دو تحلیلگر تجاری شبیه هم نیستند. شما قبلاً دانش عملی آنها را در این زمینه آزمایش کرده اید – اکنون زمان آن است که ببینید چقدر با فرهنگ شرکت شما مطابقت دارند. با دقت گوش کنید تا مطمئن شوید که انتظارات آنها از موقعیت با آنچه شما به دنبال آن هستید مطابقت دارد.

سوالات مصاحبه شغلی اضافی که باید بپرسید:
چگونه با ذینفعان دشوار برخورد کرده اید؟ – این یک سوال مصاحبه رفتاری خوب است.
از کدام سیستم ها یا ابزارهای هوش تجاری استفاده کرده اید؟
چرا فلوچارت ها مهم هستند؟

تحلیلگران کسب و کار مورد تقاضا هستند. اداره کار و آمار رشد شغلی 19 درصدی را تا سال 2022 برای این موقعیت پیش بینی می کند – یک نشانه عالی برای نامزدها. این به احتمال زیاد به این معنی است که کارفرمایان چندین نامزد برای انتخاب خواهند داشت. اطلاعات پرسش و پاسخ مصاحبه ما باید به شما در انتخاب کمک کند./